Wetenschappelijk tijdschrift voor psychiaters, artsen in opleiding tot psychiater en andere geïnteresseerden
  • EN
  • NL
Tijdschrift voor Psychiatrie
  • Tijdschrift
  • Terug naar hoofdmenu
    Nieuwe artikelen Huidige nummer Vorige nummers Themanummers Boekbesprekingen
    Auteursrichtlijnen Over het tijdschrift Redactie Abonnementen Colofon Adverteren
    Huidige nummer
    Nummer 10 / 2025 Jaargang 67
    Tijdschrift voor Psychiatrie
    10 / 2025

    Huidige nummer
  • Accreditatie
  • Meetinstrumenten
  • Vacatures
Edit
  • EN
  • NL
  1. Home
  2. Artikelen
  3. Implementatiestrategieën voor de invoering...
Boekbespreking

Implementatiestrategieën voor de invoering van 'routine outcome assessment' voor mensen met een psychose

R. Bruggeman, F. JÖRg, S.G. Schorr, K. Taxis, H. Knegtering, C.J. Slooff, D. Wiersma
S-34

Het invoeren van een zo uitgebreid instrument als de routine outcome assessment volgens het phamous-protocol vraagt om de juiste strategieën op de diverse niveaus.

Vanaf januari 2007 is een begin gemaakt met de (gedeeltelijke) invoering van dit protocol binnen ggz Friesland, Lentis, ucp-umcg, ggz Drenthe, Van Mesdagkliniek, Adhesie en de Parnassia- Groep. In 2008 sluiten nog een aantal ggz-instellingen zich hierbij aan.

In al deze instellingen vindt de implementatie plaats binnen de verschillende lokale initiatieven, zoals het opzetten van een patiëntenvolgsysteem vanuit het rgoc, een farmaco-ketenproject van het ministerie van vws, het structureel inbouwen in de reguliere patiëntenzorg of bijvoorbeeld deelname aan het 'Zorg voor Beter'-project van het Trimbos-instituut.

Overleg en overreding van de noodzaak tot implementatie is nodig op macroniveau (zorgverzekeraar, raden van bestuur), mesoniveau (managers, medische staf) en microniveau (behandelaars en patiënten). Ter ondersteuning zijn er kosteneffectiviteitsanalyses gedaan. Binnen het phamous- project zijn zowel voorbeelden van topdown- als van bottom-upstrategieën te vinden.

In de presentatie zullen de gevolgde strategieën (wat werkt wel en wat werkt niet) worden toegelicht. Ook praktische vragen komen aan bod. Wat kost routine outcome assessment, hoe is het te declareren en wanneer wordt het kosteneffectief?

Twitter Facebook LinkedIn Mail WhatsApp
Uitgave van de Stichting Tijdschrift voor Psychiatrie waarin participeren de Nederlandse Vereniging voor Psychiatrie en de Vlaamse Vereniging voor Psychiatrie.

Over TvP

Over het tijdschrift Redactie Auteursrichtlijnen Colofon
Abonnementen Abonnee worden Adverteren

Contact

Redactiebureau Tijdschrift voor Psychiatrie
drs. S.L. (Lianne) van der Meer
Telefoon: 030 899 00 80
info@tijdschriftvoorpsychiatrie.nl

Copyright

Redactie en uitgever zijn niet aansprakelijk voor de inhoud van de onder auteursnaam opgenomen artikelen of van de advertenties. Niets uit dit tijdschrift mag openbaar worden gemaakt door middel van druk, microfilm of op welke wijze ook, zonder schriftelijke toestemming van de redactie.

© copyright 2025 Tijdschrift voor Psychiatrie