Wetenschappelijk tijdschrift voor psychiaters, artsen in opleiding tot psychiater en andere geïnteresseerden
  • EN
  • NL
Tijdschrift voor Psychiatrie
  • Tijdschrift
  • Terug naar hoofdmenu
    New articles Current issue Previous issues Special issues Book reviews
    Auteursrichtlijnen Over het tijdschrift Redactie Abonnementen Colofon Adverteren
    Current issue
    Nummer 10 / 2025 Jaargang 67
    Tijdschrift voor Psychiatrie
    10 / 2025

    Current issue
  • Accreditatie
  • Meetinstrumenten
  • Vacatures
Edit
  • EN
  • NL
  1. Home
  2. Artikelen
  3. Onderzoek naar separeerervaringen op basis...
Book review

Onderzoek naar separeerervaringen op basis van principes van healing environment

C.G.J.M. Van Der Venne, B. Van Meijel, C.L. Mulder
S-62

achtergrond Landelijk worden veel interventies ontwikkeld om separaties te voorkomen. Gezien de veelal negatieve ervaringen van patiënten in separeerruimten en hieraan gerelateerde negatieve gevolgen wordt momenteel bij zorgbedrijf Palier van de Parnassia Bavo Groep een separeerruimte ingericht op basis van de principes van healing environment. In deze ruimte is het meubilair aangepast qua stijl, kleur en comfort en kunnen patiënten zelf invloed uitoefenen op hun omgeving.
doel Separeerervaringen in de nieuwe separeerruimte (experimentele conditie) worden met ervaringen in regulier vormgegeven separeerruimten (controleconditie) vergeleken. Hypothese is dat gevoelens zoals angst, verdriet en boosheid in de experimentele conditie minder zijn dan in de controleconditie, maar dat ook de verblijfsduur in de experimentele conditie korter zal zijn.
methoden Alle patiënten die gesepareerd zijn geweest binnen een van beide condities krijgen eenmaal de view of seclusionvragenlijst met negen stellingen voorgelegd. Aanvullend worden drie open vragen gesteld om meer zicht te krijgen op separeerervaringen van patiënten en wordt de verblijfsduur in de separeer tussen beide condities vergeleken.
resultaten De kwantitatieve gegevens zullen zicht geven op mogelijke verschillen op groepsniveau in separeerervaringen tussen de twee separatiecondities. Met de kwalitatieve gegevens wordt beoogd de kwantitatieve gegevens te expliciteren en mogelijk concrete verbetersuggesties van patiënten te achterhalen.
conclusie Aan de hand van de op dat moment verzamelde gegevens zullen de voorlopige resultaten gepresenteerd worden.

Twitter Facebook LinkedIn Mail WhatsApp
Published by the Stichting Tijdschrift voor Psychiatrie on behalf of the Nederlandse Vereniging voor Psychiatrie and the Vlaamse Vereniging voor Psychiatrie.

Over TvP

Over het tijdschrift Redactie Auteursrichtlijnen Colofon
Abonnementen Abonnee worden Adverteren

Contact

Redactiebureau Tijdschrift voor Psychiatrie
drs. S.L. (Lianne) van der Meer
Telefoon: 030 899 00 80
info@tijdschriftvoorpsychiatrie.nl

Copyright

Redactie en uitgever zijn niet aansprakelijk voor de inhoud van de onder auteursnaam opgenomen artikelen of van de advertenties. Niets uit dit tijdschrift mag openbaar worden gemaakt door middel van druk, microfilm of op welke wijze ook, zonder schriftelijke toestemming van de redactie.

© copyright 2025 Tijdschrift voor Psychiatrie