Wetenschappelijk tijdschrift voor psychiaters, artsen in opleiding tot psychiater en andere geïnteresseerden
  • EN
  • NL
Tijdschrift voor Psychiatrie
  • Tijdschrift
  • Terug naar hoofdmenu
    New articles Current issue Previous issues Special issues Book reviews
    Auteursrichtlijnen Over het tijdschrift Redactie Abonnementen Colofon Adverteren
    Current issue
    Nummer 2 / 2026 Jaargang 68
    Tijdschrift voor Psychiatrie
    2 / 2026

    Current issue
  • Accreditatie
  • Meetinstrumenten
  • Vacatures
Edit
  • EN
  • NL
  1. Home
  2. Artikelen
  3. Neurobiologie van depressie voor beginners
Book review

Neurobiologie van depressie voor beginners

P.W. Wisman
B-113

achtergrond Op het gebied van de neurobiologie worden de laatste jaren veel interessante ontdekkingen gedaan die ook voor de dagelijkse praktijk van belang zijn. Zeker ook op het gebied van depressie. Het gevaar dreigt dat deze kennis aan een groot deel van de psychiaters voorbijgaat omdat zij in hun opleiding of daarna te weinig vertrouwd zijn geraakt met het soort onderzoek op dit gebied.
doel Een overzicht geven van de stand van zaken op het gebied van de neurobiologie van depressie met speciale aandacht voor wetenschappelijke ontdekkingen en inzichten die direct van belang zijn voor de dagelijkse praktijk. Daarbij biedt de voordracht een handreiking aan collega's die nog niet voldoende ingevoerd zijn in de neurobiologie om dit belangrijke wetenschappelijke domein effectief te betreden.
methoden Recente wetenschappelijke onderzoeksresultaten en inzichten worden op toegankelijke wijze gepresenteerd. Dat wil zeggen dat vakjargon goed uitgelegd wordt met adviezen hoe hiermee om te gaan. Tevens worden er regelmatig verwijzingen gemaakt naar de behandelpraktijk.
resultaten Aan het einde van de voordracht zullen de volgende vragen zijn beantwoord: Welke nieuwe ontwikkelingen zijn er op wetenschappelijk gebied met betrekking tot de neurobiologie van depressie? Hoe kan ik deze kennis voor mijzelf toegankelijk maken en integreren in mijn bestaande referentiekader en welke gevolgen heeft dat voor mijn behandelpraktijk?
conclusie Een nuttige bijblijfsessie voor iedereen die het gevoel heeft meer te willen weten over neurobiologische aspecten van depressie, maar die er om een of andere reden tot op heden voor is teruggeschrokken om zich deze kennis actief eigen te maken.

Twitter Facebook LinkedIn Mail WhatsApp
Published by the Stichting Tijdschrift voor Psychiatrie on behalf of the Nederlandse Vereniging voor Psychiatrie and the Vlaamse Vereniging voor Psychiatrie.

Over TvP

Over het tijdschrift Redactie Auteursrichtlijnen Colofon
Abonnementen Abonnee worden Adverteren

Contact

Redactiebureau Tijdschrift voor Psychiatrie
drs. S.L. (Lianne) van der Meer
Telefoon: 030 899 00 80
info@tijdschriftvoorpsychiatrie.nl

Copyright

Redactie en uitgever zijn niet aansprakelijk voor de inhoud van de onder auteursnaam opgenomen artikelen of van de advertenties. Niets uit dit tijdschrift mag openbaar worden gemaakt door middel van druk, microfilm of op welke wijze ook, zonder schriftelijke toestemming van de redactie.

© copyright 2026 Tijdschrift voor Psychiatrie