Wetenschappelijk tijdschrift voor psychiaters, artsen in opleiding tot psychiater en andere geïnteresseerden
  • EN
  • NL
Tijdschrift voor Psychiatrie
  • Tijdschrift
  • Terug naar hoofdmenu
    New articles Current issue Previous issues Special issues Book reviews
    Auteursrichtlijnen Over het tijdschrift Redactie Abonnementen Colofon Adverteren
    Current issue
    Nummer 10 / 2025 Jaargang 67
    Tijdschrift voor Psychiatrie
    10 / 2025

    Current issue
  • Accreditatie
  • Meetinstrumenten
  • Vacatures
Edit
  • EN
  • NL
  1. Home
  2. Artikelen
  3. Ontwikkelingen op het gebied van bij- en n...
Book review

Ontwikkelingen op het gebied van bij- en nascholing

P.J. Verhagen
B-165

De kerncompetenties van de medisch specialist komen steeds meer centraal te staan in de opleiding en in de bij- en nascholing van de psychiater. Dat heeft natuurlijk tal van consequenties voor de inrichting van die opleiding en de bij- en nascholing. Te denken valt aan de kwaliteitseisen, aan de leerdoelen en ook aan de wijze waarop de psychiater zijn of haar professionele ontwikkeling in kaart brengt en bijhoudt, hetgeen weer terugkomt in de visitatie. Maar het heeft ook consequenties voor de aanbieders van bij- en nascholing, die met de ontwikkeling van competenties rekening zullen moeten gaan houden. Belangrijk is ook de ondersteuning die de NVvP biedt. Die dient ook werkelijk faciliterend te zijn.

Voor de psychiater geldt dat de hele bij- en nascholing deel uitmaakt van die competenties. Tot de competentie 'kennis en wetenschap' behoort de ontwikkeling en het onderhouden van een bij- en nascholingsplan. We gaan naar een vorm van portfolio toe, zo is de verwachting. Tot de competentie 'organisatie' behoort het werk zo te kunnen organiseren dat er een balans is tussen patiëntenzorg en persoonlijke ontwikkeling.

In deze sessie zal de commissie abna (accreditatie bij- en nascholing) de deelnemers 'bijpraten' over de ontwikkelingen op het gebied van bijen nascholing. Inmiddels zijn we wel aan het fenomeen accreditatie gewend, al was het maar vanwege de verplichting met het oog op de (her)registratie. Maar er is meer aan de hand dan het alleen maar verwerven van een aantal voorgeschreven en per nascholingsactiviteit verkregen punten. Het gaat om het onderhouden en bevorderen van kwaliteit en daarin komt van alles op ons af, van gaia (gemeenschappelijk accreditatie-internetapplicatie) en e-learning tot portfolio. En ondertussen moet het ook allemaal georganiseerd worden tussen de bedrijven van het dagelijks werk door. Hoe moet dat?

Twitter Facebook LinkedIn Mail WhatsApp
Published by the Stichting Tijdschrift voor Psychiatrie on behalf of the Nederlandse Vereniging voor Psychiatrie and the Vlaamse Vereniging voor Psychiatrie.

Over TvP

Over het tijdschrift Redactie Auteursrichtlijnen Colofon
Abonnementen Abonnee worden Adverteren

Contact

Redactiebureau Tijdschrift voor Psychiatrie
drs. S.L. (Lianne) van der Meer
Telefoon: 030 899 00 80
info@tijdschriftvoorpsychiatrie.nl

Copyright

Redactie en uitgever zijn niet aansprakelijk voor de inhoud van de onder auteursnaam opgenomen artikelen of van de advertenties. Niets uit dit tijdschrift mag openbaar worden gemaakt door middel van druk, microfilm of op welke wijze ook, zonder schriftelijke toestemming van de redactie.

© copyright 2025 Tijdschrift voor Psychiatrie