Reactie op: themanummer Diagnostiek anno 2025
Allereerst wil ik mijn waardering laten horen voor een buitengewoon relevant en interessant themanummer: Diagnose in de Psychiatie. Het is uit mijn hart en hoofd gegrepen!
In 1991 begon ik aan de opleiding tot psychiater in het AMC. Daar werd het CHAM-systeem toen nog gebruikt naast de DSM en, als ik het mij goed herinner, werd het ook gebruikt door de Crisisdienst van Amsterdam.
In het artikel Kunnen we het perspectief op psychiatrische comorbiditeit herijken? verwijzen Van e.a. naar een beschrijving van P.C. Kuiper van het CHAM. Dat suggereert dat hij ook de bedenker is, maar mij is verteld dat een jonge, begaafde en veelbelovende collega die luisterde naar de naam R.M. Silbermann dit heeft gedaan. Hij kwam dacht ik uit de AMC-school maar ik heb hem nooit ontmoet want voor die tijd is hij al onverwachts overleden.
Reactie op Fouwels
Dank voor je nuancering. Kuiper geeft Silbermann in zijn Hoofdsom der Psychiatrie alle credits daarvoor. Desalniettemin is het vooral Kuiper die het heeft uitgedragen.
Ik kon behoudens het niet meer verkrijgbare en in te ziene proefschrift van Silbermann ook geen ander artikel van hem hierover vinden.
Auteur
Rien Van, hoofdredacteur Tijdschrift voor Psychiatrie
Correspondentie
Rien.Van@arkin.nl