Home

Tvp19 10 omslag kijk verder

Tijdschrift voor Psychiatrie 59 (2017) 4, 234 - 237

Gevalsbeschrijving

Verwarring bij behandelaars door voedingssupplement lithiumorotaat

G. van Weringh, E.B. Uitvlugt, G.H.M. Ponjee, G. M. jalink

samenvatting Een 38-jarige vrouw werd opgenomen in het ziekenhuis met een ontsteking in het kleine bekken; zij had een tubo-ovarieel abces, waarvoor antibiotische therapie met metronidazol en levofloxacine was aangewezen. Vanwege een interactie met haar comedicatie lithium, werd metronidazol vervangen door clindamycine. Ook kreeg zij om deze reden geen naproxen als pijnmedicatie. Het gebruikte lithiumpreparaat bleek echter een voedingssupplement met lithiumorotaat te zijn, via internet door de patiënte aangeschaft. Nadat bleek dat de bloedspiegel van lithium ondetecteerbaar was (< 0,05 mmol/l), werd clindamycine alsnog vervangen door metronidazol en kon naproxen worden gestart.

trefwoorden lithiumorotaat, lithiumspiegel, voedingssupplement